آشنایی با مناطق ترکیه قسمت اول

آشنایی با مناطق ترکیه قسمت اول

امروز در این مقاله میخواهیم در مورد منطقه ها و اطلاعات تکمیلی در مورد هر منطقه توضیح مختصری بدهیم تا هم برای کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند با منطقه های مختلف آشنا کنیم هم اطلاعات نسبتا مختصری از فضای شهری و منطقه ای ترکیه داشته باشید.

جزیره

استانبول دارای 7 جزیره کوچک بزرگ است که مهمترین و بزرگترین آنها به نام جزیره بزرگ شناخته میشود این جزایر در وسط دریای مرمره قرار گرفته است اما بزرگترین مشکل این جزیره نداشتن بیمارستان و مرکز درمانی میباشد. تمامی رفت آمد ها از طریق فایتون و قایق های حمل نقل دریایی انجام میشود.

جزیره بزرگ ترکیه

 

ARNAVUTKÖY

این منطقه از استانبول در قسمت اروپایی واقع شده است و با دارا بودن پوشش گیاهی و جنگل های زیبا به شش استانبول نیز معروف است. این منطقه از استانبول مابین اورتاکوی و منطقه لوکس ببک واقع شده است.

منطقه ARNAVUTKÖY

 

ATAŞEHİR

منطقه آتا شهیر در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است. این منطقه در سال 2008 از مناطق دیگر استانبول جدا شده و به خودی خود به عنوان یک منطقه شناخته شد ولی با این وجود دارای قدمتی تاریخی نسبت به خود شهر استانبول است. دلیل این موضوع وجود و کشف آثار انسان های اولیه در این منطقه میباشد.

محله ATAŞEHİR استانبول

 

AVCILAR

اوجیلار را منطقه ای در نظر بگیرید که اتوبان اصلی D100 از کنار آن میگذره حالا از دید خیلی ها این یک مزیت و از نظر خیلی ها از معایب آن است. منطقه اوجیلار در غرب استانبول قرار گرفته است و تقریبا از مرکز شهر 27 کیلومتر فاصله دارد.

AVCILAR استانبول

 

BAĞCILAR

این منطقه یکی از پر جمعییت ترین قسمت های استانبول است ولی با این وجود منطقه آرام و با آسایش بحساب میاد. در دید افراد ساکن در این منطقه بایجیلار آینده قابل پیشرفت و مردنی خوهد داشت.

منطقه BAĞCILAR ترکیه

 

BAHÇELİEVLER (باهچلی اولر)

این منطقه از استانبول باغچه لی اولر به معنی خونه های دارای باغچه مستقل و دارای طبقات پایین میباشد و نام خود را بخاطر همین موضوع گرفته است. منطقه ای آرام و دنج برای سکونت، و روز های تعطیل مردم و جوانان را خواهید دید که در خیابان ها یا پارک ها در حال ورزش هستند. این منطقه در قسمت اروپایی و نزدیک فرودگاه آتاتورک میباشد.

منطقه BAHÇELİEVLER ترکیه

 

BEŞİKTAŞ (بشيكتاش)

اسم بشیکتاش را شاید زیاد شنیده باشید بشیکتاش قبل از اینکه یک منطقه باشد یکی از قدیمی ترین قسمت های استانبول و نام یکی از پرطرفدار ترین تیم های ترکیه میباشد. بشیکتاش با دارا بودن ساحلی بطول 8.4 کیلومتر و بار ها و رستوران های جذاب پرطرفدار ترین قسمت استانبول است.

بسیکاس استانبول

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست های مرتبط

Compare

ArabicEnglishPersianRussianTurkish
Whatsapp Chat