آشنایی با مناطق ترکیه قسمت دوم

آشنایی با مناطق ترکیه قسمت دوم

در قسمت اول آشنایی با مناطق ترکیه از چند محله زیبای استانبول گفتیم. در ادامه سایر مناطق این شهر جذاب ترکیه را به نمایش میگذاریم

BEYKOZ (بیکوز)

بیکوز منطقه ساحلی میباشد که اززمان قدیم بدلیل ساخت کارخانه و مراکز تولیدی بیشتر مورد توجه و سکونت افراد شاغل بود ولی در سالیان اخیر به قسمت مرفح نشین و لوکس استانبول در حال تبدیل است این منطقه که نزدیک پل بغاز یا همان پل تنگه قرار دارد نمایی زیبایی از استانبول دارد.

منطقه beykoz ترکیه

 

BEYLİKDÜZÜ (بیلیکدوزو)

اکثر ایرانی های ساکن در ترکیه اسم بیلیکدوزو را زیاد شنیده اند ، منطقه بیلیکدوزو در غرب استانبول واقع شده است و فاصله تقریبی از مرکز شهر 15 کیلومتر است منطقه آرام رو به پیشرفت و از لحاظ قیمت مناسب میباشد به همین دلیل مورد توجه مهاجرین کشور عزیزمان و خود ترک ها قرار گرفته است . و به خاطر مراکز خرید بزرگ و جدید و مسیرحمل نقل  آسان {متروبوس} امکان رفت آمد را به این منطقه راحت تر کرده است.

محله duzbey ترکیه

 

BEYOĞLU (بی اؤقلو )

اسم منطقه بی اؤقلو با اسم تکسیم به نوعی به هم عجین شده این در حالی هست که خیلی ها این منطقه رو به اسم منطقه تکسیم میشناسند ولی باید اشاره کرد که منطقه BEYOĞLU یکی از قدیمی ترین و زنده ترین منطقه های استانبول از نظر جمعیت شب های زیبا و محله های جذاب و دیدنی است و میشه گفت خیلی ها بعنوان مرکز شهر ازش یاد میکنند.

منطقه beyoglu ترکیه

 

BÜYÜKÇEKMECE (بیوکچکمجه)

این منطقه از استانبول را با ساحل، مراکز خرید، دکل های آنتن، نمایشگاه و هتل های 5 ستاره میتوان شرح داد.

محله buyukcekmece ترکیه

ZEYTİNBURNU (زیتون بورنو)

منطقه ساحلی در عین حال دارای قدمتی تاریخی با سور ها و بقایای باقی مانده از قلعه ها و حصار های شهر . در کنار تمامی این زیبایی ها دست رسی آسان به اتوبان و جاده ساحلی تا فرودگاه و منطقه رو به پیشرفت و زیبا.

محله zeytinburnunda ترکیه

Bakırköy (باکرکوی)

محله بسیار مهم از نظر اقتصادی و تجاری در استانبول، محله باکرکوی بوده که وضعیت اقتصادی بسیار خوبی به خاطر داشتن مراکز خرید لوکس، سینماها، کافه ها و رستوران ها داشته و افراد ساکن در این محله وضعیت اقتصادی بسیار خوبی دارند. یکی از بهترین مراکز خرید در این محله مرکز خرید کاپاسیتی استانببول میباشد. ویژگی خوب محله باکرکوی نزدیک بودن به دریای مرمره و ساحلی بسیار زیبا همراه با غرفه هایی که انواع غذاهای دریایی خوشمزه را برای شما آماده میکنند.

منطقه باکرکوی استانبول

Kadıköy (کادیکوی کادیکوی )

اگر به دنبال بهترین و بروزترین لباس های شب در استانبول هستید، محله کادیکوی استانبول را از دست ندهید. این محله که در بهش آسیایی استانبول میباشد محل رفت و آمد بسیاری از توریست های ایرانی بوده که خیلی هم در این محله راحت بوده اند. مراکز خرید کادیکوی قیمت های بسیار خوبی نسبت به دیگر محله ها داشته و منطقه خوبی برای خرید میباشد.

محله کادیکوی استانبول

 

KAĞITHANE (کاگیتانکایتهانه)

یکی دیگر از محله های استانبول است که زمانی یک منطقه جنگلی بود که سلطان های استانبول و همراهانشان برای پیک نیک و برگزاری مهمانی ها به آنجا می آمدند. در دهه ۱۹۲۰ به دلیل موقعیت استراتژیک آن در نزدیکی گلدن هورن به یک ناحیه کارخانه ای تبدیل شد و اکنون، در حال بازسازی است.

محله کاگیتان

Şişli (شیشلی)

زمانی یک منطقه مناسب برای کشاورزی و شکار بود، اما در آغاز قرن گذشته، فرانسه شروع به نفوذ قابل ملاحظه ای در این منطقه کرد و در نهایت فرهنگ های مختلفی شروع به زندگی با هم در اینجا کردند. ساختمان های بزرگ و بلوارهای طولانی این منطقه را به یک محله مدرن تبدیل کرده اند که البته شما می توانید بخش های مسکونی نیز در شیشلی پیدا کنید.

 

منطقه سیسلی استانبول

[تعداد: 1    میانگین: 2/5]

پست های مرتبط

Compare

ArabicEnglishPersianRussianTurkish
Whatsapp Chat